Töltsd nálunk az estést és az éjszakát!
Remek programok várnak a Magyar Természettudományi Múzeumban!
Ezen az estén az utolsó magyar polihisztorra, Herman Ottóra emlékezünk. Az ő nyomdokain haladva egészíthetik ki a játékos kedvű látogatók az erre az estére kiadott Természetrajzi Füzetek sorozat egyetlen mai kötetét. Kalandtúránkon fontos lesz az ész és a belbecs, de aki a külcsínyre szeretne adni, az se kerülje el a múzeumot. 18 órától indul útjára a Szakállnövesztő viadal és szakállszépségverseny, értékes nyereményekkel.
Az estét a pásztorélet dalaival és a látogatókból verbuválódott tücsökzenekar előadásaival zárjuk.
18 órakor indul útjára a Herman Ottó Szakállnövesztő Viadal. A nagyszakállú polihisztor emlékévének figyelemfelkeltő akciója, három kategóriában versenyezteti a résztvevőket. A borotvált arcból induló „kezdő” és a szakállasoknak szánt „haladó” kategóriában az év folyamán elért hossznövekedést díjazzuk, míg a leghosszabb szakállért meghirdetett „mester” kategóriában csak az emlékév lezárultakkor mért állcsúcsi szakállhossz a mérvadó. Regisztráció tehát június 21-én, 18.00 órától 22.00-ig, a Természettudományi Múzeumban. Érdemes sietni, mert az első regisztráltakat meglepetés várja!
16 – 23 óráig: Vajon mekkora lenne a viza bajusza? – Keresd a bajszát! Bajuszkereső játék
Furfangos fejtörők segítenek megtalálni a valódi és álbajszokat. Keresgélés közben arra is fény derül, hogy a harcsának vagy a vizának hosszabb a bajsza.
18 – 23 óráig: KTK Klub, azaz Kis Természetábrázolók Kuckója
Mesterfogások lépésről lépésre… megmutatjuk, hogyan készül az igényes természetrajz. Bepillantást engedünk a valósághű, tudományosan hiteles rajzok készítésének mikéntjébe. Művészi vénával érkezők előnyben, de aki a kiállítási épületbe belépve egy szikrányi ihletet kap, kérjük, ne fogja vissza magát!
19 – 24 óráig: Kalandtúra Herman Ottó kedvenceivel
Varsa, vejsze, kuttyogtató?
A halászatban mire való?
Túzok, fürj és ugartyúk,
Tolluk színes, nem hattyúk.
Pókok szőnek, háló nyúlik,
látogató köztük kúszik.
Fűzfa síppal, nádi hegedűvel,
Megszólal a zene, éji derűvel.
Halászati mi micsoda állomásunkon a halak, a halászat és a horgászat rejtelmeibe nyerhet bepillantást a közönség. Majd hálók szövevénye között vezet az út a Herman Ottó által olyannyira kedvelt pókok és hálóikmegismeréséhez.
Bemutatkoznak a Pusztai Tyúkok! Az érdeklődők a fürj, a fogoly, az ugartyúk és a túzok által ismerkedhetnek a puszta madaraival.
Ciripelő szervek állomásunkon megmutatjuk, mivel és hogyan képesek hangokat képezni, (ciripelni) az ízeltlábúak, majd hangszerkészítő blokkunkban a természet eszközeit hívjuk segítségül egy kis éji zene s néhány hang megszólaltatására.
Síppal, dobbal vagy nádi hegedűvel
A Kupolacsarnokban a pásztorélet dalai csendülnek fel ezen az estén. A fülbemászó dallamokat 21 és 23 órakor a látogatók és hangszereikből verbuválódott tücsökzenekarral egészítjük ki.
MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!
forrás: saját (http://www.mttm.hu/hu/aktualitasok/muzej)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.