Bizarr orvosi találkozások oda nem illő állatokkal
Bizarr orvosi találkozások oda nem illő állatokkal

Szúnyog, bolha, poloska – nem örülünk az ilyen vérszívóknak, de nem is szokatlanok. Néha azonban olyan állatok is belénk bújnak, amelyek egyébként sosem tesznek ilyet.  Írta: Lazányi Eszter (Magyar Természettudományi Múzeum, Soklábúak Gyűjteménye) A teljesség igénye nélkül következik néhány…

Ásványtani hungarikumok
Ásványtani hungarikumok
1. rész: Bevezetés

Ásványtani hungarikumok címmel új sorozatot indítunk a Magyar Természettudományi Múzeum blogján. A sorozat első részeiben azokat az ásványokat és történetüket mutatjuk be, melyeket Magyarország – egykori vagy mai – területén fedeztek fel a világon először. Írta: Papp Gábor (Ásvány- és…

Eocén élővilág a Kárpát-medencében
Eocén élővilág a Kárpát-medencében
Megjelent a Természettár Könyvsorozat újabb kötete

Az olvasók körében nagy sikert aratott a 2016-ban megjelent A mi jégkorszakunk című könyv. A sorozat most megjelent kötete egészen más világot mutat be a földtörténet eocén korszakából, amikor még nyoma sem volt a jégkorszaknak, sőt kifejezetten forró éghajlat uralkodott a Földön. Írta: Dulai…

Mókus vagy medve?
Mókus vagy medve?
Ősállatok lábnyomai – 1. rész

Sok éve már, hogy a Déli-Kárpátokban kirándultunk. Február volt, és nagy hideg. Egy erdőfolt mellett elhaladva mély nyomokat fedezetünk fel a hóban. Furcsa alakjuk volt, a szélük láthatóan többször megolvadt és újra megfagyott. Vitatkoztunk, hogy a nyomokat egy nagyokat ugró mókus vagy egy kicsiket…

Hirdetés

Látogasd meg honlapunkat, lájkolj és kövess minket! Facebook, Twitter, YouTube, Tumblr, Pinterest

logo_jpg.jpg

mti_hirfelhasznalo.jpg

Facebook oldaldoboz

Friss témák

Rovatok

Szerzők

Információk, ajánlók

 

 

 

 

süti beállítások módosítása