Tchernov nyaklánca az alkoholból
Tchernov nyaklánca az alkoholból
Mire jók a természetrajzi gyűjtemények? 12. rész

Írta: Babocsay Gergely A Micrelaps muelleri, avagy Müller nyaklánca nyakékre emlékezet, akárcsak az új faj, a M. tchernovi (fotó: Babocsay Gergely) Egyes élőlények nemcsak hogy a világ nehezen megközelíthető részein élnek, de még ott is mindent elkövetnek, hogy ne kerüljenek szem elé. Bár…

Van új a víz alatt
Van új a víz alatt
A hónap műtárgya, 2016. március

Írta: Szőke Viktória Különleges alkalom, amikor új gerinces állatfajt fedeznek fel a kutatók. Az pedig, hogy ez a faj hazai vizeink lakója, még kivételesebb esemény: 2016 elején új márnafajt írtak le a Sebes-Körös vízrendszeréből, amelynek típuspéldányait a Magyar Természettudományi Múzeum…

Márciusi nagyjaink
Márciusi nagyjaink

177 éve születettKrenner József Sándor Buda, 1839. márc. 2. [3.] - Budapest, 1920. jan. 16. Mineralógus, egyetemi tanár Ifjúkorában Eötvös Loránd nevelője volt. A bécsi műegyetemen építészetet kezdett tanulni, de érdeklődése hamar a földtudományok felé fordult. Ez irányban a tübingeni egyetemen…

A tollas fekete sereg
A tollas fekete sereg

A Szent István Egyetem 1. évfolyamos biológus (BSc) hallgatói tudományos ismeretterjesztő írás elkészítését kapták feladatul egyik múzeumi munkatársunktól. A legjobban sikerült munkákat blogunkon is közzétesszük. E sorozat következő részeként Zsinka Bernadett írását olvashatjuk a hazai madárvilág…

Hirdetés

Látogasd meg honlapunkat, lájkolj és kövess minket! Facebook, Twitter, YouTube, Tumblr, Pinterest

logo_jpg.jpg

mti_hirfelhasznalo.jpg

Facebook oldaldoboz

Friss témák

Rovatok

Szerzők

Információk, ajánlók

 

 

 

 

süti beállítások módosítása