Idén is megrendezik a Művészetek völgye nevű összművészeti fesztivált a Dörögdi-medencében, július 22-31. között. A legtöbb program Kapolcson lesz. A falu szívében, a Faluházban nyílik meg a Művészetek Zöldje udvar, ahol öt szervezet természetismereti, természetvédelmi programokkal várja a fesztiválozókat.
Előadások, kiállítás, természetmegfigyelő séták, kísérletek, játékok, kézműves foglalkozások lesznek itt minden nap reggel 10-től este 6-ig, nyitástól-zárásig van mit csinálni.Az OKTF NHI és a szelektalok.hu támogatásából megvalósuló program minden érdeklődő számára ingyenes (fesztivál karszalag nélkül is látogatható). A részletes program elérhető a fesztivál honlapján.
A múzeumpedagógia és a környezeti nevelés módszertanában több közös vonás van. Így nem csodálkozhatunk, ha a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület tagjai sok egyéb mellett a múzeumi kiállításokban is használható mediációs eszközöket és módszereket kínálnak.
Ilyen gyerekjátékokkal a harkályok táplálékkeresgélését és vésését lehet megtapasztalhatóvá tenni.
Kipróbálhatjuk például, hogyan hallja meg a harkály, hogy hol van lárva a fában, miért ciripel máshogy a sáska illetve a cincér, mint a tücsök, mitől marad fenn a víz felszínén a molnárka, vagy akár azt is, hogy mennyit bír a szarka farka…
Ezen a képen, egy hosszában kettéfűrészelt diófa-ágon, élet és halál drámáját látjuk. Egy lárva éldegélt és rágott a fában (piros nyíl). A harkály először rossz helyen véste ki a fát (sárga nyíl), mert csak azt a tömör rágcsálékot találta (zöld nyíl), ami a lárva ürüléke. Másodszor már sikerült jó helyen vésnie (kék nyíl; ezt a vésést nem keresztmetszetben látjuk, hanem szemből-belülről). A rágásnak vége szakadt…
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.