A CETAF (European Consortium of Taxonomic Facilities - Európai Taxonómiai Szolgáltatások Konzorciuma) a Magyar Természettudományi Múzeumban rendezi meg 39. rendes ülését 2016. május 3-4. között. Az ülés során a szervezet beszámol az elmúlt időszakban végzett munkájáról, és új vezetőség megválasztására is sor kerül. Szó lesz például az egyik munkacsoport, az E-learning-csoport ez év márciusában az Erasmushoz benyújtott online oktatási pályázatáról is, amelyben 4 másik konzorciumi tag mellett az MTM is szerepet vállalt. Az ülésen szó lesz továbbá a CETAF további működéséről és terveiről, valamint az Európai Uniós pályázatokban rejlő lehetőségek kihasználásáról is, amelyek révén a tagszervezetek újabb munkakapcsolatokat létesíthetnek, és forrásokhoz juthatnak céljaik eléréséhez.
A CETAF (European Consortium of Taxonomic Facilities - Európai Taxonómiai Szolgáltatások Konzorciuma) a természettudományi múzeumok, botanikus kertek és biodiverzitás-kutatóközpontok biológiai gyűjteményeinek és kutatóinak európai hálózata. Harminchárom tagja van, húsz európai ország 58 intézményét foglalja magába. A hálózatba tartozó, összesen mintegy 1,5 milliárd példányt fölvonultató gyűjtemények a világ leírt fajainak több mint 80%-át képviselik.
A szervezet célja, hogy népszerűsítse Európában a taxonómiai és a biodiverzitással kapcsolatos kutatások jelentőségét, valamint fejlessze partnerkapcsolatait az európai pályázati források jobb kiaknázása érdekében. További fontos célja, hogy az európai természetrajzi gyűjteményekhez való hozzáférés révén is elősegítse a tudományos együttműködéseket.
Pillanatfelvételek a Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményeiből:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.