"November 17-én György Zoltán, a Bogárgyűjtemény munkatársa segítségével pillanthatunk be a rovarok érdekes világába. A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében valósul meg. Hallhatunk majd a ritkaságszámba menő bakonyi gyepormányosról, és a különös életmódú magyar vakfutrinkáról is. A programok kiállítási belépőjeggyel látogathatók." Olvasható a múzeumunk honlapján.
A program napján (Szombati nap), mérhetetlen izgalommal a mellkasomban ébredtem. Mikor az épület elé értem, láttam, hogy legalább kétbusznyi gyermek álldogál a bejáratnál. Ugráltak, szaladgáltak, türelmetlenül várták a nyitást. A hátsó ajtón beosonva rohantam le a kupolacsarnokba, ahol az asztalok már vártak, a rovardobozok kartonpapír dobozokba csomagolva még.....(itt izzadtam le). Hamar kipakoltam, megérkeztek a mikroszkópok is, kezdődhetett a móka. Sok látogató volt aznap, szerencsére az én asztalomat is többnyire mindenki megnézte. Sok érdeklődő volt. Az távoli földrészek hatalmas, színpompás bogarait bemutató dobozok bogárpéldányai lenyűgözték a látogatókat. Persze mindig van akit inkább megrémiszt a dolog, mégis úgy érzem mély nyomott hagyott bennük a látvány. A hazai védett bogarakat bemutató dobozból az orrszarvúbogár és a szarvasbogár volt a legnépszerűbb.
A jövő bogarásza!
Mikroszkópizálás
A kicsik székre állva néztek a mikroszkópba.
fotó: Holler Judit
Az asztalom.
Távoli földrészek színes bogarai.
A mikroszkópba nézve.
A katica rajzolás népszerű volt.
A kreatív csapat.
Szerző és fotók: György Zoltán
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.