2016-ban a Magyar Rovartani Társaság által kiírt internetes szavazás eredményeként a mezei tücsök az év rovara. Ki gondolná, hogy rajta kívül még tizenegy néhány tücsökfaj él hazánkban?
Nőstény mezei tücsök (fotó: Deli Tamás)
A tücskök egy részével, legalábbis a ciripelésükkel gyakran találkozhatunk, ilyen többek között a nyár végén hallható pirregő tücsök („őszi bogár”) vagy a bordói tücsök, amelynek hangja gyakran a vasúti sínek közötti bazaltszórásból hallatszik ki. Mások szintén közismert rovarok, mégis kevesen tudják róluk, hogy ebbe a csoportba tartoznak, ilyen a lótücsök, népi nevén „lótetű”. Olyanok is akadnak azonban közöttük, amelyeket rejtett életmódjuk, ritkaságuk vagy éppen a rokon fajokhoz való nagyfokú hasonlatosságuk miatt csupán a közelmúltban találtak meg Magyarországon.
A foglalkozás során élő és preparált tücskök valamint hangbemutató segítségével ismerkedhetünk meg a hazai tücskökkel, életmódjukkal, ciripelésükkel, sőt, kulturális vonatkozásaikkal is.
Magyar Természettudományi Múzeum, 2016. április 9. 10.00-14.00
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.