Gondoltad volna, hogy Magyarországon több mint 4000 barlangot ismerünk? Ezek között akadnak több kilométer hosszú, patakos rendszerek, kétszáz méter mély aknabarlangok, oldásformákban és cseppkövekben gazdag víznyelőbarlangok, sőt aktív hévizes barlangok is.
Ki hinné, hogy a barlangjainkban uralkodó állandó sötétség és táplálékszegénység ellenére számos gerinctelen állatfajnak nagyon is megfelel a földalatti környezet? A „Műhelytitkok” foglalkozás során most olyan élőlényeket vehetsz szemügyre mikroszkóp alatt, melyek tökéletesen alkalmazkodtak a barlangi léthez, s ez külső jegyeikben is megmutatkozik: kültakarójuk elszíntelenedett, szemük visszafejlődött, függelékeik megnyúltak. Legyél te is barlangkutató! Ismerkedj meg április 17-én Magyarország karsztterületeinek jellegzetes barlangi állatfajaival és a kutatáshoz szükséges eszközökkel, módszerekkel.
Angyal Dorottya éppen leereszkedik a bükki zsombolyba
(Fotó: Lerner Balázs)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.