szerző: Fuisz Tibor István
Az angliai Hornchurchben, Essex megyében Martin Le-May természetbarát elképesztően bravúros képet készített. A szerencsés fotós a madár jajveszékelésére lett figyelmes. A szeme sarkából látta, ahogy egy zöld madár a fák mögött földet ér. A földön hánykolódó madár furcsa mozdulatokat tett, és Le-May a zöld tollak és a vörös sapka alapján tudta, hogy zöld küllő került a távcső látómezejébe.
Egy menyét (Mustela nivalis) támadta a képen látható zöld küllőt (Picus viridis), és a természetbarát házaspár távcsövön figyelte a talajon kibontakozó csatát. A birkózás közben a madár valahogy szárnyra kapott, potyautasával a hátán. Le-May óriási szerencsével megörökítette a zöld küllőn lovagló menyétet. A megrémült madár a fotóstól kb. 25 méterre landolt a fűben. Talán épp a fotós jelenléte miatt a megzavarodott menyét elengedte a zöld küllőt, ami a környező bokrokba menekült, és túlélte a támadást. A hír és a képek azóta futótűzként terjednek az internetes fórumokon. Többen a kép valódiságát is megkérdőjelezték.
Ez a támadás azért is figyelemreméltó, mivel a zöld küllő félelmetes, 4,5 cm-es csőrrel felszerelt madár. Testhossza 32 centiméter, szárnyfesztávolsága meghaladja a 40 centimétert, és a testtömege 180–200 gramm közötti. Ezzel szemben a kifejlett menyétek testhossza csupán 15-26 cm, és bár a hímek testtömege elérheti a 250 grammot, a nőstényeké maximum 110 gramm. A képen látható arányokból kiindulva ez egy kisebb nőstény, azaz nála kétszer nagyobb tömegű prédát próbált elejteni a harcias kis ragadozó.
Ezúttal nem járt sikerrel.
Martin Le-May természetbarát hihetetlen képe
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.