A kutató fogott egy gyönyörű madarat, azután megölte...
A kutató fogott egy gyönyörű madarat, azután megölte...

Írta: Babocsay Gergely A kutató fogott egy gyönyörű madarat, amelyet már vagy fél évszázada nem láttak a tudósok… Azután megölte. Ennyire egyszerű és otromba volna ez a történet? Nemrégiben a fentihez hasonló címmel bejárta a világsajtót a hír, hogy az Amerikai Természettudományi Múzeum Biológiai…

Én vagyok a kedvenc állatom
Én vagyok a kedvenc állatom

Dolák-Saly Róbert sokoldalú művész: közel áll hozzá a biológia, állatbarát, könyvíró. Találkozz DSR-rel a Magyar Természettudományi Múzeum könyvbemutatóján, és dedikáltasd vele új könyvét! Időpont: október 31. 16.00 óra Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum A Madáretető, a Boborján és az…

Emlőst szőréről
Emlőst szőréről
Tóth Mária: A magyar emlősfauna szőrtani kézikönyve - könyvismertető

Olyan könyv jelent meg a napokban a Magyar Természettudományi Múzeum kiadásában és Tóth Mária tollából, mely szakterületen magyar nyelvű munka eddig még nem volt hozzáférhető. A „Magyarország emlőseinek szőrtani kézikönyve” egy perspektivikus, de csak kevesek által ismert tudományterületet és…

Egerészölyv-mentés Balatonszemesen
Egerészölyv-mentés Balatonszemesen
Felelőtlenség, szándékos madárirtás: az őszi Balaton árnyoldalai

Október első hétvégéjén meglátogattam balatonszemesi barátomat, hogy a Balatontól délre elhelyezkedő hatalmas szőlőbirtokon seregélycsapatokat fotózhassak. Az élet – és nagyszerű házigazdám – persze sokkal színesebb csomagot rakott össze: volt egerészölyv-mentés,…

Halálfalók és belső vívódások
Halálfalók és belső vívódások
Fejezetek az ízeltlábúak megíratlan, ám annál valósabb horrortörténeteiből (18+)

Szerző: Vas Zoltán, Hártyásszárnyúak gyűjteménye Az emberben kifejlődő, kitörésekor gazdáját elpusztító élősködő rémképe csak a mozivásznon létezik. A gerinctelenek életében ugyanakkor ez valós, mindennapos jelenség. A cikkben a rovarvilág „halálfalói”, a fürkészdarázs lárvák útitársául szegődünk a…

Októberi nagyjaink
Októberi nagyjaink

Októberben ismét olyan emberek előtt tisztelgünk, akik sokat tettek a Magyar Természettudományi Múzeumért és a természettudományokért. 199 éve született Haynald Lajos Bíboros érsek, mecénásSzécsény, 1816. okt. 3. - Kalocsa, 1891. júl. 4. 1831-től a bölcseletet Nagyszombatban, 1833-tól a teológiát…

Tűzből valók - 1956 nyomai a múzeumban
Tűzből valók - 1956 nyomai a múzeumban
A hónap műtárgya - 2015. október

Szerzők: Szőke Viktória és Vörös Judit Történetének legnagyobb vesztesége érte múzeumunkat 1956 őszén: tűzvész pusztított a kiállításban és az Állattárban. Több teljes gyűjtemény, köztük a 40 ezer példányt számláló Kétéltű- és Hüllőgyűjtemény is megsemmisült. Ám maradt néhány szerencsés hüllő és…

Hirdetés

Látogasd meg honlapunkat, lájkolj és kövess minket! Facebook, Twitter, YouTube, Tumblr, Pinterest

logo_jpg.jpg

mti_hirfelhasznalo.jpg

Facebook oldaldoboz

Friss témák

Rovatok

Szerzők

Információk, ajánlók

 

 

 

 

Naptár

október 2015
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív > >> 
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
süti beállítások módosítása