Erdei szamóca hasonmás a bakonyi erdőkben!

szerző és képek: Sinigla Mónika

erdeisz2.jpgAz „érzékeny szemek” a Dunántúl több pontján felfigyelhetnek egy erdei szamócához kísértetiesen hasonló növényre, a díszeperre, vagy másik nevén indiai szamócára. Előfordulása megegyezik az erdei szamócáéval: a fényben gazdag erdőszegélyeket kedveli, így a csemegézni vágyó kirándulóknak fokozottan figyelniük kell a szamócagyűjtésnél. Korábban mérgezőnek, szájgyulladást kiváltó növénynek tartották, valószínűbb inkább hashajtó hatása,emiatt fogyasztása kerülendő. Termésének íze jelentéktelen, szivacsos állagú, élvezeti értéke nincs. 

A nagy intenzitással terjedő indiai szamócát Ázsiából hozták az európai botanikus kertekbe az 1800-as évek elején. Hazánkban 1926-ban észlelték először jelenlétét. A kertekből való spontán terjedésén túl a madarak segítségével településtől távol eső pontokra is eljuthat.
Külső megjelenésében hármasan összetett levelei alapján összetéveszthető az erdei szamócával. Virága sárga színű és kettős csésze jellemzi, amin a később képződő termés felálló, szemben az erdei szamóca fehér virágával és bókoló termésével.

 

További képek a galériában:

 

A bejegyzés trackback címe:

https://mttmuzeum.blog.hu/api/trackback/id/tr646503679

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Hirdetés

Látogasd meg honlapunkat, lájkolj és kövess minket! Facebook, Twitter, YouTube, Tumblr, Pinterest

logo_jpg.jpg

mti_hirfelhasznalo.jpg

Facebook oldaldoboz

Friss témák

Rovatok

Szerzők

Információk, ajánlók

 

 

 

 

Naptár

március 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
süti beállítások módosítása